Strona główna > Przemyślenia > Powrót i trochę przemyśleń:)

Powrót i trochę przemyśleń:)

Wróciłam z owych rekolekcji oazowych i nadszedł czas nadrabiania zaległości:D
Głównie tych Dziełowych.

Rekolekcje to był piękny czas.
Były to rekolekcje III stopnia Oazy Rodzin, na których zajmowałam się dzieciakami.
Co nietypowe – wśród diakonii wychowawczej byłam jedyną dziewczyną, dzieciaki były słodkie, choć potrafiły wymęczyć;)
Był to czas pięknych spotkań z różnymi ludźmi, a przede wszystkim z Bogiem.
Teraz kilkoma z tych spotkań chciałabym się z Wami podzielić.

Rekolekcje odbywały się w Nysie, a mieszkaliśmy u ojców Werbistów. Naprzeciwko owego budynku seminarium czy klasztoru (sama nie wiem, ale chyba bardziej seminarium) znajduje się klasztor Sióstr Służebniczek Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji (tzw. Siostry „różowe” od kolory habitów – w Nysie znajduje się jedyny dom w Polsce). Obydwa zgromadzenia (Werbiści i siostry „różowe”) zostały założone przez św.Arnolda Jansena. Są to siostry klauzurowe, które mając swoje „dyżury” przez całą dobę adorują Pana Jezusa z Najświętszym Sakramencie. Któregoś popołudnia całą 60-osobową grupą poszliśmy tam na spotkanie, a było to spotkanie nietypowe. Wszyscy usiedli na krzesełkach w jednej sali, której jedna część jest oddzielona od reszty kratami. W pewnym momencie za tymi kratami pojawiła się uśmiechnięta siostrzyczka w biało różowym habicie i zaczęła opowiadać o historii zgromadzenia i o tym jaki rozkwit teraz przeżywają zgromadzenia klauzurowe. Później wraz z siostrami uczestniczyliśmy w nieszporach w pięknej kaplicy, której zdjęcie jest obok. Ale oczywiście za kratami, które oddzielały miejsce sióstr od miejsca dla odwiedzających. Niby nic, ale naprawdę piękne przeżycie wiedząc jak siostry w ten sposób, za kratami, w jednym budynku są szczęśliwe i spełniają się w swoim powołaniu.

Aż przypomina się jeden cytat założyciela tegoż zgromadzenia: „W naszych czasach Kościół potrzebuje prawdziwych świętych, a nie przeciętnych ludzi; rzeka zepsucia jest większa niż zazwyczaj. Czy może ją przezwyciężyć przeciętność?”

Innym z pięknych przeżyć była też obecność na pierwszych ślubach u sióstr Elżbietanek też właśnie w Nysie, ale nad tym już nie będę rozwodzić.

Jeszcze chciałabym się z Wami podzielić kilkoma pytaniami czy zdaniami wypowiedzianymi przez kapłana prowadzącego rekolekcje podczas kazań.
– Co widzi Chrystus w czterech ścianach Twojego domu? Czy na to co się dzieje musi odwracać głowę na krzyżu wstydząc się tego co robisz?
– Na ile potrafisz zrezygnować z siebie dla swojego męża/żony/dzieci/najbliższych?
– Jeżeli nie wiesz co zrobić, zastanów się co na Twoim miejscu zrobiłby Jezus.

Reklamy
Kategorie:Przemyślenia
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: