Strona główna > Uncategorized > Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

31 października 2012 Dodaj komentarz Go to comments

 „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty.”

[1 J 3,1-3]

 

1. listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień znanych jak i anonimowych zbawionych. Jest to czas, który przypomina o świętości, o zaproszeniu do domu Ojca, które każdy dostał osobiście. Pamiętajmy więc szczególnie o modlitwie do świętych i błogosławionych, bo to właśnie Oni pomagają nam dotrzeć do Boga. Zachęcam Was także do refleksji nad życiem w ten szczególny czwartek – nie tyle ziemskim, co wiecznym – może trzeba coś w sobie zmienić, aby kiedyś brać czynny udział w tej Uroczystości.

 

Jezus zwyciężył śmierć i grzech. Wielkość tego zwycięstwa uświadamiamy sobie, kontemplując dziś nieprzeliczony tłum świętych, stojących z radością przed tronem Boga. To już nie jednostki, ale cała rzesza ludzi zaświadcza o tym, że każdy, „kto pokłada w Nim nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty”. Oby ich przykład i wstawiennictwo umocniły naszą wiarę, że Boża droga, choć często szara i niepozorna, jest w rzeczywistości wspaniałą przygodą ze szczęśliwym końcem.

Mira Majdan, „Oremus” listopad 2006, s. 4

 

 

2. listopada to Dzień Zaduszny –  czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. „Kościół wspólna i kochająca matka, oddawszy cześć wszystkim swoim dzieciom radującym się w niebie, stara się gorącymi modłami do Chrystusa, przyjść z pomocą wszystkim jeszcze w czyśćcu cierpiącym, aby jak najszybciej mogli dojść do społeczności z błogosławionymi w radości wiekuistej”. Proponuję oprócz odwiedzania grobów bliskich, abyście wzięli wszystkich zmarłych do serca i zanieśli ich na Ołtarz, żeby mogli jak najszybciej oglądać Pana z bliska. Nasza modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące naprawdę wiele pomaga, pamiętajmy więc o niej w ten dzień. Przypominam, że od południa Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach można uzyskać odpust zupełny od win i grzechów.

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: