Strona główna > Uncategorized > Za każdą z nas na jutrzejszy dzień…

Za każdą z nas na jutrzejszy dzień…

Modlitwa za kobiety – ułożona przez papieża Jana Pawła II z okazji Międzynarodowego Roku Kobiety (1995)Obrazek

Pragniemy złożyć dzięki Najświętszej Trójcy za „tajemnicę kobiety” i za każdą kobietę, za to, co stanowi odwieczną miarę jej godności kobiecej, za „wielkie dzieła Boże”, jakie w niej i przez nią dokonały się w historii ludzkości:      

Dziękujemy Ci, za kobiety – matki, które w swym łonie noszą istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.

Dziękujemy Ci, za kobiety – małżonki, które nierozerwalnie łączą swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowanie się służyć komunii i życiu.

Dziękujemy Ci, za kobiety – córki i kobiety – siostry, które wnoszą w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo ich wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.

Dziękujemy Ci, za kobiety pracujące zawodowo, zaangażowane we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, za niezastąpiony wkład, jaki wnoszą w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozumy i uczucia, w życie zawsze otwarte na zamysł „tajemnicy”, w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.

Dziękujemy Ci, za kobiety – konsekrowane, które na wzór największej z kobiet, Matki Chrystusa – Słowa Wcielonego,  otwierają się ulegle i wiernie na miłość Bożą, pomagając Kościołowi i całej ludzkości dawać Bogu „Oblubieńczą odpowiedź, wyrażającą się w przedziwnej komunii, w jakiej Bóg pragnie pozostawać ze swym stworzeniem.

Dziękujemy Ci, za kobiety, że są po prostu kobietami, które zdolnością postrzegania cechującą kobiecość, wzbogacają właściwe zrozumienie świata i dają wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi.

O Maryjo, Królowo miłości, czuwaj nad kobietami i nad ich posłannictwem w służbie ludzkości i pokojowi oraz w dziele szerzenia królestwa Bożego! Amen.

Kategorie:Uncategorized
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: