Strona główna > Uncategorized > Niedziela Bozego Milosierdzia- Jezu, ufam Tobie!

Niedziela Bozego Milosierdzia- Jezu, ufam Tobie!

530077_272099489543281_349847615_n

Jezu, ufam Tobie!

Akt oddania się Miłosierdziu Bożemu

O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie więc, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu, uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki.

Amen.

W tym roku dnia 7.04 przypada Pierwsza Niedziela po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa Chrystusa zwana Niedziela Miłosierdzia – w tym dniu szczególnie zwracamy uwagę na Serce- na Miłosierne Serce Jezusa. O tym dlaczego akurat  Pierwsza Niedziela po Zmartwychwstaniu jest Świętem Miłosierdzia czytamy w  Dzienniczku- Siostry Faustyny Kowalskiej, będącej patronką DDASZ- „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299) „,- sam Pan Jezus wyraził wiec pragnienie aby w tym dniu było ono obchodzone. W Święto Miłosierdzia, jak czytamy w „Dzienniczku” Jezus wylewa na nas obfite laski ze zdrojów swego miłosiernego Serca- „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…(Dz. 699”). I to właśnie dzięki Bożemu Miłosierdziu człowiek może wyzwolić się z każdego, nawet najcięższego grzechu .

Św. Alfons i św. Teresa radzą prosić o dary wielkie i cenne, bo Bóg jest Panem bogatym i łaskawym. Prosząc go o nie uczcimy w ten sposób Miłosierdzie i szczodrobliwość Bożą. św. Józef Sebastian Pelczar

Jezu Miłosierny prosimy Cię o potrzebne laski dla nas, dla naszych bliskich dla Twoich Sług i Służebnic (zwłaszcza Sióstr polecających się naszym modlitwom oraz tym, którym te modlitwę obiecaliśmy).

Jezu naucz nas jak być świadkami Miłosiernej Miłości Boga do człowieka.

„Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci -modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu mojemu. Tak, pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu, który jest namalowany. Przez obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoże bez uczynków. O Jezu mój, Ty sam mnie wspomagaj we wszystkim, bo widzisz, jak maleńką jestem, to jedynie liczę na dobroć Twoją, Boże (Dz. 742).

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: