Strona główna > powołanie, siostry zakonne > Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele

Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele

Wczoraj (21.04.2013) z okazji Niedzieli dobrego Pasterza i zaczynającego się wraz z tym dniem Tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele papież Franciszek na Placu św. Piotra powiedział:

Chciałbym was zapytać: czy usłyszeliście kiedyś głos Pana, który przez pragnienie, niepokój, zaprosił was do bardziej bezpośredniego pójścia za Nim? Słyszeliście? Bo ja nie słyszę… Właśnie! Czy chcielibyście być apostołami Jezusa? W młodości trzeba postawić na wzniosłe ideały. Myśleliście o tym? Zgadzacie się? Zapytaj Jezusa, czego chce od Ciebie i bądź mężny! Bądź mężna! Proś Go o to! Przed każdym powołaniem i za każdym powołaniem do kapłaństwa lub życia konsekrowanego zawsze jest czyjaś mocna i intensywna modlitwa: babci, dziadka, matki, ojca, wspólnoty… Dlatego Jezus powiedział: «Proście Pana żniwa – to znaczy Boga Ojca – żeby wyprawił robotników na swoje żniwo» (Mt 9,38). Powołania rodzą się w modlitwie i z modlitwy. I tylko w modlitwie mogą trwać i owocować.

W Piśmie Świętym jesteśmy świadkami wielu powołań, od Starego testamentu począwszy, Bóg powołuje Abrahama, Mojżesza czy proroków, którzy zapowiedzą przyjście Jego Syna. Później przychodzi Jezus, który powołuje swoich uczniów. A co z nami? Tez jesteśmy powołani? TAK! Jedni do założenia rodziny, inni do życia samemu, a jeszcze inni są powołani do służby w Kościele. Nasze powołanie już jest, wystarczy je rozeznać, a żeby je rozeznać trzeba się MODLIĆ! Dużo i wytrwale. O tym, że o rozeznanie powołania trzeba się modlić przypomina nam szczególnie właśnie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się prosić Pana o rozeznanie powołania dla siebie, a także dla innych!

 

 

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: