Strona główna > siostry zakonne, świadectwa > Dlaczego tak bardzo potrzebna jest modlitwa za kapłanów i osoby konsekrowane?

Dlaczego tak bardzo potrzebna jest modlitwa za kapłanów i osoby konsekrowane?

Na pytanie z tematu posta odpowie nam siostra Maria Magdalena – urszulanka Unii Rzymskiej.

Już dawno Asia poprosiła mnie, bym napisała, dlaczego jesteście – Wy, Kochani  i Wasze codzienne modlitewne wsparcie – tak bardzo potrzebni! Nosiłam w sercu to pytanie i chciałabym się z Wami podzielić  odpowiedzią.

Wydaje się, że  skoro Bóg wybrał  kapłanów i osoby konsekrowane – braci i siostry,  by szczególnie  wołali  do Niego w intencjach całej ludzkości, zarówno poprzez  słowa, jak i całe życie, do nich należy ta misja wstawiennicza. To oni powinni się modlić za innych, a nie odwrotnie. Dlaczego więc tak bardzo potrzebujemy Waszej modlitwy?

Pomyślałam sobie, że najlepiej przywołać Wam przed oczy obraz Kościoła jako Ciała Jezusa Chrystusa. Św. Paweł pisze, że są w nim różne członki, które wzajemnie się wspomagają i na siebie wpływają. Wszystkie są potrzebne dla siebie nawzajem. Przyjrzyjcie się więc temu Ciału i zobaczcie, że ma Ono także SERCE.

Niedawno  Ojciec św. Benedykt XVI zachęcając siostry dominikanki klauzurowe do wdzięczności za swoje powołanie monastyczne, powiedział im, że ten sposób życia umieszcza je „jako żywe i niezbędne członki w sercu Mistycznego Ciała Pana, którym jest Kościół; i tak jak serce pobudza krew do krążenia i podtrzymuje życie całego ciała, tak wasze życie ukryte z Chrystusem, przeniknięte pracą i modlitwą, przyczynia się do utrzymania Kościoła, narzędzia zbawienia dla każdego człowieka, którego Bóg odkupił swoją krwią” .

Pomyślcie, kiedy ktoś chce zniszczyć życie w jakimś człowieku, będzie celował zawsze najpierw w serce! Jeśli trafi choćby raz, wystarczy, by osiągnął swój niecny cel. O ileż bardziej nieprzyjaciel Kościoła – szatan – będzie uderzał w SERCE KOŚCIOŁA, w kapłanów i osoby konsekrowane. O ileż bardziej będzie chciał osłabić to miejsce, które ”pobudza krew do krążenia i podtrzymuje życie całego ciała”! Kochani, od naszej świętości  – kapłanów, którzy bezpośrednio dają światu  Jezusa w Eucharystii, w innych  sakramentach oraz od sióstr i braci zakonnych, którzy także już teraz uobecniają żyjącego Jezusa w świecie, zależy przepływ Bożego życia w całym Ciele Chrystusowym! Jakże więc jesteście nam potrzebni – Wasza troska, Wasza miłość, Wasza modlitwa i ofiara z codziennych trudów, jakie niesie Wasze życie. Módlcie się, byśmy w tym SERCU KOŚCIOŁA płonęli prawdziwą Miłością  Boga, nieustannie rozpalaną przez Ducha Świętego! Jeśli SERCE będzie płonąć, całe CIAŁO zapłonie tą samą Miłością. To w sercu człowieka toczy się walka między dobrem a złem, a efekty tej walki odczuwają  inne członki ciała. Módlcie się za nas, by zawsze wygrywała Miłość, mimo wszelkich pocisków złego. Pokornie Was o to proszę!

Wasza Siostra w Chrystusie

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: