Strona główna > czytanie z dnia, Przemyślenia > XVIII Niedziela zwykła

XVIII Niedziela zwykła

Jakże dziwny jest współczesny świat! Bo jedyne co się teraz liczy, to bycie modnym, sławnym, bogatym, a do tego być pięknym, zgrabnym i mieć bogate życie erotyczne. W owym świecie tak szeroko rozumianej tolerancji, której wymaga się dla homoseksualistów czy innych dewiacji, jednak tak często są podziały. Bo biedny, bo nie ma markowych ciuchów, bo się wyróżnia poglądami czy strojem. Jednak z odpowiedzią na to wszystko przychodzi nam dzisiejsze drugie czytanie z Listu do Kolosan:

Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem. Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich /jest/ Chrystus. (Kol 3,1-5.9-11)

Jezus jest ponad podziałami! Bo sam Kohelet pisze w swojej księdze: marność nad marnościami – wszystko marność. Wszystkie współczesne dobra są tak naprawdę marnością. Wiec czego mamy szukać? szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga! Niby takie proste, a jakie to trudne!

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: