Strona główna > baza modlitw, ciekawe postacie, modlitwy, sługa boży > Ks.Blachnicki – heroiczny ksiądz;)

Ks.Blachnicki – heroiczny ksiądz;)


ks.Franciszek Blachnicki

Heroizm w pracy apostolskiej przejawia się w odważnym podejmowaniu dzieł i zadań najtrudniejszych w danym środowisku, zaniechanych przez innych jako beznadziejne… ks.Franciszek Blachnicki

 Jest to cytat człowieka, którym jestem strasznie zafascynowana już od jakiegoś czasu. Dziś chciałabym się z Wami podzielić właśnie ową fascynacją tą postacią. Moim zdaniem ksiądz Blachnicki jest postacią naprawdę barwną i wyjątkową. Cały jego życiorys znajdziecie TU, a ja chciałabym podzielić się z Wami tym co mnie fascynuje w tym człowieku i za co go cenię.

 Przede wszystkim za heroizm, o którym sam mówił, w cytacie na górze. A w czym on się przejawiał? Blachnicki żył i pracował w ciężkich czasach. Wszystko zaczęło się, kiedy w latach 1942- 1945 przebywał w różnych niemieckich obozach i więzieniach (m.in. w Oświęcimiu), a wszystko za działalność konspiracyjną w czasie wojny. Wtedy też nastąpiło jego nawrócenie oraz zrodziła się chęć oddana całego życia Chrystusowi, dlatego więc po wojnie wstąpił do seminarium i tak zaczął swoją działalność na tle religijnym. I to właśnie za nią cenię najbardziej ks. Blachnickiego. A co takiego robił?

  • pracował w tajnej Kurii, kiedy w latach 1954-1956 biskupi śląscy zostali wysiedleni
  • widząc szerzący się w czasach komunizmu alkoholizm w 1957 stworzył Krucjatę Wstrzemięźliwości, zwaną dziś Krucjatą Wyzwolenia człowieka. (tu warto zaznaczyć, że w 1960 roku centrala owej Krucjaty została zamknięta przez władze państwowe, a ks.Blachnicki został aresztowany)
  • w oparciu o naukę Soboru Watykańskiego II, chciał stworzyć w Polsce kościół świadomy, nastawiony na formację
  • w odniesieniu właśnie o naukę Soboru Watykańskiego II stworzył elitarny Ruch Światło – Życie, który jest jedną z bardziej wymagających wspólnot w Kościele Katolickim, nastawiona na silną pracę nad sobą (Ruch Światło – Życie jest mocno powiązany z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka) → Celem Ruchu, obejmującego ludzi każdego wieku i stanu, jest wychowanie dojrzałych chrześcijan i zrealizowanie soborowej wizji Kościoła – wspólnoty wspólnot. Ruch rozwijał się w Polsce mimo różnych trudności zewnętrznych.
  • powołał do istnienia Niezależną Chrześcijańską Służbę Społeczną
  • w czerwcu 1982 roku założył Chrześcijańską Służbę Wyzwolenia Narodów

 Aktualnie trwa jego proces beatyfikacyjny, który zaczął się w 1995 roku. Polecam zapoznać się z ks.Blachnickim, bo to człowiek naprawdę wyjątkowy i odważny;) Warto także się modlić o jego rychłą beatyfikację;)

Modlitwa o beatyfikację ks.Blachnickiego 

Boże, Ojcze wszystkich ludzi, Ty w pełni czasów posłałeś do nas Swojego Syna, aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno i mocą Ducha Świętego pozwalasz nam uczestniczyć w Twoim życiu. Ty w każdym czasie wzywasz ludy i narody, aby oczyszczone we Krwi Baranka przeszły z wielkiego ucisku do Twojej chwały. Wielbimy Cię w Twoim Kościele, który jest „światłem” narodów. Dziękujemy Ci za ludzi Kościoła, których współcześnie postawiłeś na naszej drodze życia.

Przez wstawiennictwo Niepokalanej, Matki Kościoła prosimy o dar coraz większej miłości, z której zrodził się Kościół i dla której został powołany.

Dziękujemy Ci za liczne charyzmaty Kościoła i za dary otrzymane na drodze Oazy Żywego Kościoła i Ruchu Światło – Życie, których założycielem jest Twój kapłan Franciszek Blachnicki, „gorliwy apostoł nawrócenia i wewnętrznej odnowy człowieka” (Jan Paweł II).

Jesteśmy przekonani, że kapłan ten uczestniczy już w Twojej chwale niebieskiej. Jeżeli jednak Ty, Ojcze, wybrałeś go, by teraz w szczególny sposób kapłan ten stał się dla nas wzorem i przykładem, i by nadal przyczyniał się do wzrostu Twego Królestwa na ziemi, to naszym zadaniem będzie przyczyniać się do tego, by ta wola stała się powszechną nie tylko w niebie, ale i na ziemi. Prosimy Cię o to z całą pokorą, a czynimy to przez naszego Pana za wstawiennictwem Niepokalanej, Matki Kościoła. Amen.

Modlitwa przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski …………. , o którą najpokorniej proszę. Amen.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: