Strona główna > uzależnienia, życie codzienne, życiowe > Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Logo KWC

Sierpień jest miesiącem abstynencji alkoholowej, dlatego chciałabym Wam przedstawić Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, silnie związaną z Ruchem Światło – Życie. Czas na kilka słów o niej i o jej idei;)

Jak powstała KWC?
KWC została powołana przez ks. Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany do Polaków u progu pontyfikatu:
„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.
Krucjata została uroczyście ogłoszona w obecności Ojca Świętego, Jemu oddana i przez Niego pobłogosławiona podczas 1. Pielgrzymki do Polski 8 czerwca 1979 r. w Nowym Targu.
Ze strony KWC

Osobiście z Krucjatą spotkałam się kilka lat temu na rekolekcjach oazowych, podpisałam choć wtedy miałam 15 czy 16 lat i nie znałam wtedy jeszcze smaku alkoholu. A dziś? Teraz, choć na spotkania Oazy już nie uczęszczam, postanowiłam podpisać Krucjatę po raz kolejny. Taką na rok.

Przyjmuje się bowiem dwie formy składania zobowiązań abstynenckich:
na jeden rok, przez co staje się ktoś kandydatem do KWC;
na czas przynależenia do KWC, przez co staje się członkiem Krucjaty.

Co to daje?
KWC podpisuje się w intencji kogoś, kto ma problem z alkoholem. Po to, żeby przez własne całkowite i dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu oraz modlitwę, pomóc komuś, kto sam nie umie wyrwać się ze szponów nałogu. Czy warto? Warto. Zawsze warto.

Jeżeli chcecie czegoś więcej się dowiedzieć, to zapraszam na stronę KWC. Można poczytać o samej idei, a także pobrać deklarację wstąpienia do KWC;)

Hymn KWC;)

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: