Gdy wątpisz…

Jezus-w-żłóbku

Gdy wątpisz w miłość – spójrz na żłóbek, na wielkiego Boga, który w swej wielkości, miłości i pokorze stał się tak mały, drobny, niepozorny… Gdy wątpisz w miłość – spójrz na krzyż i szeroko otwarte Chrystusowe ramiona i oczy pełne miłości, na tego samego Boga, który leżał w żłóbku, a później umarł na krzyżu – bo tak mocno ukochał grzesznego człowieka. Miłością wielką, nieskazitelną i niewyobrażalną. Bo to On jest miłością.

Gdy wątpisz w przyjaźń – spójrz na Jezusa, który mówi „Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.” (J 15,15) Gdy wątpisz w przyjaźń, wiedz, że to On jest Twoim jedynym i największym Przyjacielem.

Gdy masz dość niepowodzeń i upokorzeń – spójrz na Jezusa leżącego w żłóbku. Na Najwyższego, Najwspanialszego Boga, który jako jedyny jest Nieskazitelny – stał się ułomnym człowiekiem. Nawet nie królem czy dostojnikiem, ale stał się częścią rodziny cieśli. W końcu to On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. (Flp 2, 6-7)

Gdy wątpisz we wszystko i wciąż upadasz – spójrz na Jezusa, który upadał pod ciężarem krzyża, ale wciąż się podnosił, po to, żeby dojść na Golgotę i nas zbawić. Spójrz na Niego i proś o siłę.

Gdy wątpisz – spójrz na żłóbek, na krzyż, na Wszechmocnego i Największego Boga i módl się, módl się ciągle i nieustannie. Módl się, choć wątpisz. Bo to On jest Miłością, Radością, Drogą, Pewnością, Życiem… On jest najważniejszy, On jest WSZYSTKIM! Zapamiętaj!

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: