Strona główna > baza modlitw, Wielki Post > Cierpienie i Matka…

Cierpienie i Matka…

Wiedziała, że przepowiedziany jej miecz boleści w końcu przebije jej serce. Wiedziała, że to najukochańsze dziecko, poczęte tak niezwykle, nie będzie zwyczajnym człowiekiem. Tym bardziej jednak ufała Bogu, który obdarzył ją najdroższą jej na świecie osobą. I tak jak Abraham gotowa była oddać Bogu wszystko, nawet ten najukochańszy Jego dar… Lecz najpierw towarzyszyła swemu Synowi aż do końca, zbierając każdą cenną kroplę krwi, każde umęczone spojrzenie, każdy upadek, jęk bólu spod smaganej batem piersi. Miecz przebił jej serce i tkwił tam boleśnie.

Jak trudno jest widzieć cierpienie, tych których kochamy najbardziej. Jak często odwracamy wzrok, nie będąc gotowi na konfrontację z taką rzeczywistością? Jak często zamykamy się w sobie i wycofujemy, pozostawiając bliskich samych z ich bólami? Jak mało w nas ufności i odwagi Maryi, która nigdy nie zwątpiła w sens cierpienia, sens nadany mu przez samego Boga.

Dopomóż nam, Panie, abyśmy potrafili odważnie towarzyszyć bliskim dotykanym cierpieniem, abyśmy umieli wtedy patrzeć im w oczy i razem z nimi przeżywać ich ból, abyśmy umieli, jak Maryja, mężnie znosić miecz wbity w nasze serce.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: