Niedziela Miłosierdzia Bożego

,,Dusza, która zaufa mojemu miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo ja sam mam o nią staranie.” (Dz.1273)

Jutro obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną zwaną jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wkład w ustanowienie tego święta miała nasza Patronka – św.s.Faustyna Kowalska, która dała się prowadzić Bogu i jego miłosierdziu. W objawieniach siostry Faustyny Jezus złożył nadzwyczajne obietnice dla osób, które będą czcić Jego miłosierdzie.

O samym święcie miłosierdzia, a w zasadzie o inspiracji jego ustanowienia w Dzienniczku czytamy tak:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Warunki uzyskania łaski odpustu zupełnego win i kar:
– sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej),
– Komunia święta,
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego
– całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
– wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego).

Jak widać nie jest to tylko dzień uwielbienia Miłosierdzia Bożego, ale także święto wielu łask, którymi Jezus chce nas obdarować. Za taką łaskę możemy poczytać jutrzejszą mszę, opiewaną już „mszą czterech papieży” – nie dość, że dwóch zostanie świętymi, to aktualny Papież Franciszek i emerytowany Benedykt XVI będą ją koncelebrować.

Wtem usłyszałam te słowa: Jak jesteś ze mną zjednoczona w życiu, tak też będziesz zjednoczona w chwili śmierci. Po tych słowach obudziła się w duszy mojej tak wielka ufność w miłosierdzie Boże, że choćbym miała na sumieniu grzechy świata całego i grzechy wszystkich dusz potępionych, to jednak nie wątpiłabym o Bożej dobroci, ale bez namysłu rzuciłabym się w przepaść miłosierdzia Bożego, która jest dla nas zawsze otwarta, i z sercem startym na proch rzuciłabym się do Jego stóp, zdając się zupełnie na Jego świętą wolę, która jest miłosierdziem samym. (Dz. 1552)

A czy Ty już zawierzyłeś Bożemu Miłosierdziu? Czy otworzyłeś się na działanie Bożej łaski w Twoim życiu? Czy pozwoliłeś Bogu działać w swoim życiu? Jego Miłosierdzie jest niezmierzone, tylko Mu zaufaj! Przyjmiesz to wyzwanie? Zaufasz?

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: