Strona główna > baza modlitw, modlitwy, powołanie, refleksje > Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało!

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało!

Wciąż słyszy się spadającej ilości powołań, zwłaszcza tych klasztornych. Liczba sióstr nigdy nie była wysoka, ale ostatnio ta liczna zatrważająco spada. Nawet Jezus w Ewangelii św. Mateusza mówił, jednocześnie dając na to radę: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo». (Mt 9, 37-38). Radą Chrystusa jest modlitwa. Żniwa to cały Kościół pragnący i potrzebujący posługi kapłanów, ale także modlitw i wsparcia sióstr zakonnych. Żniwa to mobilizacja do wspólnej pracy, wspierania robotników pracujących na polach – kapłanów czy sióstr. Nie tylko o siłę i wytrwałość dla tych, którzy już posługują, ale przede wszystkim o nowe powołania, aby robotników nigdy nie zabrakło. A Ty co robisz, żeby powołań było więcej? Czy modlisz się o robotników na żniwie? Czy modlisz się o owe powołania do służby w Kościele? Jeżeli nie to chyba warto to zmienić, nie sądzisz? W końcu nikt nie rodzi się zakonnicą czy kapłanem, a do tej decyzji trzeba dojrzeć… A dojrzenie do niej wymaga wiele wsparcia! Modlisz się o nowe powołania?

MODLITWA JANA PAWŁA II O NOWE POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia, daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym. którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boją się. że Twoje wymagania są zbyt trudne, i porusz ducha tych. którzy chcieliby pójść za Tobą. lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd.

Ty jesteś Słowem Ojca. Słowem, które stwarza i zbawia. Słowem, które oświeca i umacnia serca, przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym. których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: „Oto ja, poślij mnie!”

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: