Strona główna > czytanie z dnia, refleksje, uroczystości > UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Jezus powiedział do Nikodema: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.  (J 3,16-18)

Św. Augustyn próbując choć trochę przeniknąć Tajemnicę dzisiejszego dnia opisuje, iż przechodząc raz brzegiem morza, zauważył chłopca, który muszelką przelewał wodę do dołka na brzegu plaży. Patrząc na to, co robi ten chłopiec stwierdził, że nie jest możliwe, aby woda z morza została przelana do wykopanego przez niego dołka. Wówczas chłopiec rzekł do świętego: „Prędzej ja przeleję tę wodę z morza do dołka, niż ty zrozumiesz tajemnicę Trójcy Świętej”.
Kiedy więc próbujemy powiedzieć, kim jest Bóg i jaki jest Bóg, umysł musi ustąpić miejsca sercu.
Sw. Jan w swojej ewangelii przekazuje nam to, co najważniejsze: BÓG JEST MIŁOŚCIĄ! I nie jest to miłość ckliwa, cukierkowa, ulotna, niestała, jedynie uczuciowa… Nasz Bóg kocha nas tak bardzo, tak konkretnie, że dał nam tę miłość w swoim JEDYNYM SYNU! Kocha nas tak bardzo, że wydał Go za nas, choć wiedział, jak z Nim postąpimy. Oddał nam samego siebie nikomu nie wymawiając. Nie może inaczej, bo jest SAMĄ MIŁOŚCIĄ.
Dziś także Bóg kocha nas tą samą miłością. Posyła nam Ducha Świętego, daje siebie w Eucharystii, w sakramentach, w Słowie… Daje, daje, daje… Ale to Ty i ja musimy wyciągnąć ręcę, by uchwycić tę miłość i uszczęśliwić Boga, naszego Ojca!
Bóg daje nam siebie i możemy uczynić z Nim, co chcemy. Św. Franciszek z Asyżu wykrzykiwał, że MIŁOŚĆ NIE JEST KOCHANA, bo doświadczył tej miłości „na własnej skórze”.
A co Ty i ja czynimy wobec tego nieustannego dawania Boga? Co czynimy z Jego miłością?

s.Maria Magdalena OSU

s. Maria Magdalena OSU

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: