Strona główna > czytanie z dnia, Przemyślenia, refleksje > Do czego jest podobne Królestwo niebieskie? (XVII niedziela zwykła)

Do czego jest podobne Królestwo niebieskie? (XVII niedziela zwykła)

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Z radości poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zrozumieliście to wszystko? Odpowiedzieli Mu: Tak jest. A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare. (Mt 13,44-52)

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy trzy porównania Królestwa niebieskiego. A tak naprawdę czym ono jest? Dziś usłyszałam, że Królestwo niebieskie jest tam gdzie wygrywa Bóg. Więc czy w Twoim życiu wygrywa Bóg, tak, że jesteś gotowy sprzedać wszystko co masz i sprawić, żeby wokół Ciebie było więcej nieba? Czy jesteś w stanie wziąć łopatę i wykopać skarb ze swojej roli? Ile pracy włożysz, żeby Bóg tutaj i teraz co dzień wygrywał? Czy zostawisz wszystko? Jesteś w stanie przyjąć takie wyzwanie?

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: