Strona główna > Uncategorized > Otworzyć drzwi ?

Otworzyć drzwi ?

Żyjąc w XXI wieku niemalże na każdy kroku spotykamy ludzi –  w szkole, w pracy czy w supermarkecie.  W większość przypadków  nie zwracamy uwagi na płeć, wiek, pochodzenie czy też  wyznanie. Ja chciałbym dziś trochę przybliżyć temat związany z Świadkami Jehowy, który czasami bywa dosyć problematyczny. Każdy człowiek ma pewne doświadczenie z ludźmi należącymi do Światków, niektórzy zamykają drzwi swoich domów, a pozostali otwierają specjalnie domy by w sposób nie raz zabawny doszło do tego specyficznego spotkania. Czasami wynika to właśnie to z faktu, że mało wiemy o tej sekcie, dlatego postanowiłam kilka informacji przedstawić, co później myślę  ułatwi spotkania z ludźmi z tego wyznania.

POCZTĄTKI I FUNKCJONOWANIE

Ta organizacja powstała w Nowym Jorku w 1931 roku z inicjatywy Charlesa Russela, który nie byłby dziś zapewne moralnym autorytetem. Miał on cztery sprawy w sądzie między innymi za oszustwa i nadużycia. Pozostawił grupę o nazwie ,,Strażnica’’ . Siebie natomiast nazywał  ,,ciałem kierowniczym’’ od którego wychodzą wszystkie decyzje i rozporządzenia. Nazwał się także prorokiem uważając,  że Jezus przyszedł na świat nieoficjalnie w 1874roku . Russel napisał 6 tomów dzieła ,,Studium nad Prawem’’, które jest dziś nieuchwytne, a jego następcy nie mogą czytać tej książki.

Członkowie grupy mają pięć spotkań w ciągu tygodnia , które mają na celu :

  • Pogłębienie wiedzy i przygotowanie głoszenia po domach.
  • Zebranie służby i przekazanie wskazówek w głoszeniu doktryny .
  • Prezentacja pisma ,,Strażnica’’.
  • Studium ich własnego pisma i omówienie kolejnego numeru.
  • Omówienie pozycji wydanych przez Centralę .

Ich całkowita działalność ma bardzo charakter służby,  mają za zadanie głównie chodzić od domu do domu, by nawracać niewiernych, przy okazji okazywania ich Biblii.

Jako ciekawostkę dodam, że członek tej organizacji ma obowiązek składać co miesięczny raport z tego ile domów odwiedził, ile czasopism rozdał, a nawet liczbę przeprowadzonych rozmów.

Także każdy dla nich człowiek jest w pewnym sensie małą zdobyczą, z którą będą chcieli porozmawiać i nawiązać jakikolwiek kontakt. Więc jeśli rozmawiamy pamiętajmy by ta nasza rozmowa była rozmową kulturalną, by emocji gdy braknie argumentów nie wzięły góry.

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: