Strona główna > Uncategorized > „Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana” (Iz 62,3a )

„Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana” (Iz 62,3a )

fot. Magdalena Nowak

fot. Magdalena Nowak

Nowa Kultura jest jednym z Dziesięciu Kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej, jako części formacji w Ruchu Światło-Życie. Jednak nie dotyczy on tylko danej wspólnoty, ale każdego z nas.

Nowa Kultura polega na uwolnieniu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność, oraz na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia; jest ona dziś bardzo potrzebną formą świadectwa i ewangelizacji.

Pójść na łatwiznę

We współczesnym świecie uderza nas fakt braku godności dla osoby, braku szacunku dla samego siebie i braku poszukiwania prawdziwych wartości. Szukamy czegoś sztucznego, aby przypodobać się innym (kobiety mężczyznom poprzez wygląd zewnętrzny, a mężczyźni kobietom poprzez „szpan” choćby nowym samochodem). Nie odnajdujemy wartości kształtujących osobowość , charakter. Każdy powtarza, że nie liczy się wygląd tylko to co ma się wewnątrz. Prawda wygląda całkowicie odwrotnie. Niewiele jest osób, które „szpanują” swoją dobrocią, czułością, pogodnością, ofiarą z czegoś na rzecz drugiej osoby, miłością, miłosierdziem. Lepiej nam podążać za tym, za czym idzie większość. Trudno nam się wybić i trudno podać swoje zdanie, a więc wszyscy idziemy na łatwiznę.

Iść pod prąd!

Moim świadectwem w tej dziedzinie będzie więc ofiara całkowitej abstynencji od alkoholu, tytoniu i wszelkich narkotyków oraz szerzenie kultury czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby.

Czy jesteś w stanie podjąć wyzwanie? Wyzwanie, które będzie kosztowało Cię poświęcenia? Zmiany tego, co powszechnie uznawane jest za korzystne, zmiany stylu życia, zmiany … siebie? Nic nie dzieje się od razu. Wszystko trzeba stopniować. Jest to wyzwanie, które często trwa lata. Wdrażanie po kolei aspektów Nowej Kultury jest o wiele łatwiejsze niż wrzucenie w siebie całości. Do decyzji trzeba także dojrzeć. Dlatego w podejmowaniu decyzji nie kieruj się swoim „teraz”, swoją emocjonalnością i słomianym zapałem. Poczekaj, przemyśl i daj sobie czas.
Jeżeli jesteś już na tej drodze- gratulacje dla Ciebie!

Na koniec cytat, choć skierowany głównie do kobiet, to i mężczyźni mogą z niego wyciągnąć wnioski

Patrz w Pana Jezusa, a nie w siebie, bo w niebie nie będziesz miała lustra. W niebie będziesz się musiała przeglądać w Panu Jezusie.

Ks. Wojciech Danielski

 

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: