Spowiedź a praca nad sobą

Jezus-spowiedź

Ile to już razy spowiadałeś się z tych samych grzechów, za każdym razem postanawiając  poprawę? Ile razy nie wiedziałeś z czego się wyspowiadać, więc do spowiedzi przystąpiłeś po pół roku? Ile to razy zapominanie regułki spowiedzi odwracało Ciebie od konfesjonału? Ile to razy nie miałeś odwagi by właśnie tam, w konfesjonale spotkać się z miłosiernym Bogiem, z Twoim … niebieskim tatą!

Nie ma szczerej spowiedzi bez rachunku sumienia. Zazwyczaj jest tak, że nagle przypomni nam się, że wypada już iść do spowiedzi więc lecimy pod konfesjonał, a nie zawsze jesteśmy w tym sami, więc stajemy w kolejkę czekających. Rachunku sumienia tam nie zrobimy, bo rozproszenie bywa silniejsze niż chęć przypomnienia sobie grzechów. Warto zadbać o dobre warunki, by przystępując do spowiedzi ukazać swoją pełną grzeszność, niczego nie zatajając i nie ukrywając najmroczniejszych fragmentów naszego życia.

Stanąć w prawdzie czyli ukazać szczerość. Najpierw przed sobą a potem przed Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Sama świadomość jego nieskończonego miłosierdzia powinna napawać nas radością ale przede wszystkim spokojem. Od nikogo w konfesjonale nie dostaniemy „w łeb” za to, że zrobiliśmy to i tamto, a nie zrobiliśmy zamiast tego- tamtego.

Regularna spowiedź uczy nas odpowiedzialności. Dopilnowywania szczegółów, jak i tych spraw wymagających naszego większego wkładu. Uczy nas cierpliwości i spokoju. Uczy nas szczerości i przyznawania się do błędów. Uczy nas skracania bariery pomiędzy mną a Bogiem. Za każdym razem, kiedy zgrzeszymy, urywa się nić łącząca niebo z ziemią, mnie z Bogiem. Sakrament pokuty zawiązuje relację na nowo, a jak coś zwiążemy to automatycznie skraca się odległość. W ten sposób jesteśmy bliżej nieba, bliżej Boga!

Odwagi! Pan Bóg Cię kocha!

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: