Otwórz serce

modlitwa Slajderr-684x0r4rr

Modlitwa jest bezcennym darem, dzięki któremu coraz bardziej zbliżamy się do Boga. Posiada ogromną siłę, która może zmienić świat, jeśli tylko zechce się z niej skorzystać i uwierzyć że rzeczywiście ma moc. Dzięki niej możemy poczuć miłość Boga.
Czasami wydaje się łatwa, innym razem trudna. Ważne, żeby nigdy się nie poddawać. Przede wszystkim warto zadać sobie kilka pytań: czym dla mnie jest modlitwa? po co to robię? w jakim celu?, co chcę przez to osiągnąć?
Nie ma „złej” modlitwy, ważne że robimy to szczerze. Wszystkie zostaną wysłuchane, tylko że Bóg widzi więcej i dalej i wie czego nam trzeba i to nam daje. Może tylko my nie potrafimy tego dostrzec.Modlitwa uczy pokory i cierpliwości.
Codziennie klękamy aby porozmawiać z Bogiem, Maryją lub Świętymi, wymawiamy słowa różańca, koronek, litanii, psalmów to są „paciorki” – piękne i niezbędne „paciorki”, kiedy całe życie oddajemy Bogu. Może czasami brakuje słów albo zdarza się natłok myśli związanych z życiem codziennym. Liczy się to, co mamy w sercu.
Wystarczy, że otworzysz swoje serce dla Boga. Bez względu na to, co w danej chwili robisz, gdzie jesteś. Bóg jest w tobie cały czas. Ofiaruj Mu każdą myśl, każde słowo, każdą pracę. Wtedy cały dzień będzie wypełniony uwielbieniem Boga.
Modlitwa jest łaską Bożą, którą trzeba pielęgnować, szukać radości płynącej z niej.
Zbliża do Boga i pomaga wypełniać Jego wolę.
Zwyczajne słowa: kocham Cię, Boże, ufam Ci, wierzę w Ciebie, potrzebuję Cię ,mają wielką moc, jeśli tylko uwierzysz i otworzysz serce……

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: