Strona główna > Przemyślenia, życie codzienne > „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej drodze” Ps 119,105

„Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej drodze” Ps 119,105

466062_10150670275494399_225626804398_8963527_12893221_ooo9

 

O tym, że Słowo Boże ma wielką moc, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale żeby znaleźć trochę czasu na lekturę Pisma Świętego, to już inna sprawa. Często spotykam się z opinią, że skoro uczestniczę w niedzielnej Mszy Świętej, podczas której są 2 czytania, psalm, fragment Ewangelii i jeszcze kazanie, to sprawa jest załatwiona do następnej niedzieli.

Półki w księgarniach pełne są różnego rodzaju przewodników, poradników, które sprzedają się w milionowych nakładach. W nich szukamy odpowiedzi na nurtujące nas problemy, kłopoty, choroby. Szukamy gdzieś daleko, może masz na swojej półce, może dawno nie otwierane Pismo Święte. Spróbuj otworzyć się na Słowo Pana.

Nieustannie zadziwia mnie, że za każdym razem kiedy pochylam się nad Pismem, odkrywam coś nowego, nawet w tych fragmentach, które wydaje mi się że znam dobrze. Słowa niosące radość, nadzieję, dodające sił i odwagi kiedy zaczyna jej brakować. Pan prowadzi za rękę, jeśli tylko zechcesz zaprosić Go do swojego życia. Pomoże ci nieść bagaż, który dźwigasz.

Drogowskaz, kompas, siła napędowa, zamiast stosu poradników- jeden wyglądający niepozornie. Znajdziesz w Nim odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości. Pan chce dotykać poprzez Słowa pełne miłości. Jeśli czytanie Pisma stanie się codziennym zwyczajem, można zauważyć , że przyniosło pewne owoce. Poprzez słowo Bóg chce zagościć w życiu i je  przemienić.

Słowo Boże jest światłem , dzięki któremu odkrywamy  sens cierpienia, niepowodzenia, porażek a także  sposób jak osiągnąć to czego pragniemy: pokój serca, pomoc Bożą, życie wieczne.  Zechciej w Słowie Pana poszukać tego za czym tęsknisz, czego potrzebujesz do dalszej wędrówki. Chwyć mocno Pana za rękę i daj się poprowadzić. Nie wypali się światło miłości.  Nigdy.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: