Strona główna > Bóg, miłość, uczucie > Bóg jest miłością

Bóg jest miłością

godis love 

„Uczucia są bogactwem naszej osobowości, życiową energią dla naszego rozwoju psychicznego i duchowego. A jednak nie zawsze i nie wszystkie uczucia w sobie kochamy. Są takie, których czasem chcielibyśmy się pozbyć.”

Kochać i być kochanym to zapewne coś pięknego. Największą naszą radością powinna być dla nas Boża miłość, ale życie uwielbia płatać nam figle. To, co z reguły wydaje nam się czymś pięknym może stać się dla nas naszym życiowym „balastem”, bo jak trudno jest kochać ze świadomością, że to jest w pewnym sensie „złe”. Zakochanie w niewłaściwej osobie odbiera nam siły, nasze życie z początku może się wydawać lepsze, lecz gdy z czasem odkryjemy, że to uczucie nas niszczy to wtedy zaczyna się wszystko sypać. W pewnym momencie, aż zaczynamy myśleć, że nasze życie nie ma sensu, zaczynamy wręcz nienawidzić samych siebie, czujemy ogromną zazdrość o drugą osobę. Wielką pomocą w takich chwilach jest dla nas modlitwa. Chwila bycia sam na sam z Jezusem, z Tym, który jest jedyną osobą, która może nam pomóc, przed którą możemy się wygadać nie mając żadnych tajemnic, gdyż On doskonale wie, co nas boli, co odbiera nam siły i chęć do życia.

W naszym życiu przecież nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeżeli zostaliśmy doświadczeni uczuciem z kategorii „uczuć niekochanych” to powinniśmy wierzyć, że Pan Bóg w odpowiednim czasie wyprowadzi z tego jakieś dobro, bo przecież nie musi to dla nas być w całości czymś złym, to może nas też wielu rzeczy nauczyć. Tą energię, dobro, którym chcielibyśmy obdarzyć tą konkretną osobę możemy przelać na innych, możemy pomagać, być dla innych ludzi tylko po to, aby móc zapomnieć, aby móc się z tego wszystkiego „wyleczyć”. Jak to się mówi czas leczy rany, choć w takich sytuacjach rany są duże, a czas wtedy tak strasznie wolno płynie. Naszym zadaniem jest wierzyć w Boży plan względem nas w takich sytuacjach, bo przecież nic nie dzieje się bez powodu.

„Pan jest blisko ludzi o złamanych sercach,
ocala upadłych na duchu.”

Psalm 34, 18

Kategorie:Bóg, miłość, uczucie
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: