Strona główna > listy pasterskie/słowa biskupów > Życie w pełni poświęcone Bogu

Życie w pełni poświęcone Bogu

rzkonsekr2015

Od 1. Niedzieli Adwentu 2014 do 2 lutego 2016r.  w całym Kościele trwa Rok Życia Konsekrowanego. Jest obchodzony pod hasłem:”Ewangelia, proroctwo, nadzieja- życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Został on ogłoszony przez papieża Franciszka w związku z przypadającą w 2015 roku 50. rocznicą ogłoszenia dekretu Soboru Watykańskiego II „Perfecta caritatis” o przystosowanej do współczesności odnowie życia zakonnego i ma być czasem stawania w prawdzie, uznania słabości, ale i pokazania ogromu świętości kwitnącej za klasztornymi furtami.

Franciszek  ogłaszając ten Rok powiedział: „życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są „żywymi ikonami Boga” po trzykroć Świętego.”

Prymas Polski podkreśla że „życie konsekrowane jest dla Kościoła i świata jak miasto położone na górze, które z daleka przyciąga wzrok. Jego wartość – jak uczył nas św. Jan Paweł II i Benedykt XVI i jak przypomina nam teraz Ojciec Święty Franciszek- nie zamyka się tylko w tym, co osoby konsekrowane mogą dla Kościoła uczynić. Wartością jest już sama ich obecność w Kościele, bogactwo charyzmatów, codzienne świadectwo, to że przypominają nieustannie każdej i każdemu z nas o tym szczególnym darze, jakim jest życie w pełni poświęcone Bogu.”

35 tys. Polaków i Polek prowadzi życie konsekrowane, oparte na radach ewangelicznych. Niewiele jest też krajów na świecie, gdzie nie pracowałyby osoby konsekrowane pochodzące z Polski. Otoczmy ich modlitwą. Pamiętajmy o tym  czasie łaski dla całego Kościoła i  podejmijmy refleksję nad wielkim darem, jakim jest życie konsekrowane.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: