Strona główna > kobieta, refleksje, życiowe > Dzielna niewiasta, dzielna kobieta

Dzielna niewiasta, dzielna kobieta

5737_c645Choć Dzień Kobiet już dawno minął, to chciałabym się nad nim trochę zatrzymać. Wszyscy kojarzą dzień 8 marca z kupieniem kwiatów/czekoladek żonie, córce, dziewczynie, mamie, babci, koleżance, i innym kobietom, którym mężczyzna chce sprawić prezent, którym mężczyzna chce podziękować za to, że są jednak nie każdy zastanawia się nad istotą kobiecości czy też bycia kobietą. Jaka ona powinna być, co powinna robić i czym się kierować. Sięgając do Księgi Przysłów odnajdujemy poemat o Dzielnej Niewieście.

Zawarte tam słowa, pokazują wartość kobiety. O wszystko dba, wszystko starannie dopieści, chce dobra, pracuje, a przede wszystkim dba o dom. Ideał kobiety.

„Przepasuje mocą swe biodra, umacnia swoje ramiona .”(Prz 31, 17)

Jest odważna, twarda, uniesie najcięższy ciężar, jest zdolna znieść wszelki ból, wstyd, zażenowanie, stratę.

„Strojem jej siła i godność, do dnia przyszłego się śmieje .Otwiera usta z mądrością, na języku jej miłe nauki .” (Prz 31, 25-26)

Ile to znamy kobiet, które przekazały nam nauki życiowe, dobre rady, zasady… zaczynając od babci poprzez mamę czy siostrę. Do dziś z nich korzystamy, wprowadzamy w życie, a przede wszystkim przekazujemy dalej.

Ile z nas, kobiet młodych, dojrzałych, starszych mogłoby się nazwać dzielną niewiastą? Każda z nas musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sama. Ile jestem w stanie postawić kroków naprzód, by stać się dzielną niewiastą?

Za podsumowanie obrałam słowa z księgi Rut, które są poniekąd moją dewizą od jakiegoś czasu, które dodają otuchy i które sprawiają, że z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że i ja mogę być dzielną niewiastą:

„Nie lękaj się więc, moja córko; wszystko, co powiedziałaś uczynię dla ciebie, gdyż wie każdy mieszkaniec mego miasta, że jesteś dzielną kobietą.”
(Rt 3, 11)

Reklamy
Kategorie:kobieta, refleksje, życiowe
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: