Strona główna > Bóg > Słów kilka o słowie, słuchaniu i prawdziwej wierze

Słów kilka o słowie, słuchaniu i prawdziwej wierze

 www-640x640„Początkiem każdego dzieła- słowo,
a przed każdym działaniem- myśl.” Syr 37, 16

Z ust naszych powinno wychodzić słowo, które buduje, które utwierdza w danym przekonaniu, które jest miłe, które ma moc, które powoduje, że dzieje się coś dobrego. Lecz ile to razy słowa te nie były pochlebstwami, były zniewagą, szyderstwem, a nawet nie przyznawaniem się do Jezusa Chrystusa? A nasze myśli- ile razy zbaczały z odpowiedniego toku myślenia? Co w tej sytuacji powiedziałby Jezus?

„Bądź skory do słuchania, a odpowiadaj po namyśle” Syr 5, 11

Zdarza się każdemu z nas, że najpierw coś głupio „palniemy”, a dopiero potem zastanawiamy się czy dobrze zrobiliśmy. W większości przypadków kończy się na wewnętrznej porażce. A w Piśmie Świętym wyraźnie jest napisane aby odpowiadać po namyśle, przemyśleć, zastanowić się, a dopiero później powiedzieć. Uniknęlibyśmy zapewne przez to niejednej złej odpowiedzi, którą udało nam się udzielić. Co w tej sytuacji powiedziałby Jezus?

„Mów Panie, bo sługa Twój słucha” 1Sm 3, 9b

We współczesnych czasach na pewno łatwiej nam mówić, niż słuchać. Przekazujemy głównie tylko swoje racje, nie słuchając stanowiska drugiej strony. Tak samo jest z naszą relacją do Bogiem. Nasza modlitwa nie opiera się na słuchaniu ale na mówieniu. Jej większość to wieczne prośby o zdrowie, o miłość, o pomoc w egzaminie, o dobry dzień, o pracę. A ile razy Ty słuchasz Boga i uwielbiasz go za Jego dzieła? Co w tej sytuacji powiedziałby Jezus?

„Biorę to sobie do serca, dlatego też ufam” Lm 3, 21

Ufam, że Jezus Chrystus jest Panem, że ma moc sprawczą, że to On wie najlepiej co mam robić, że to On mnie kieruje a nie ja Nim. Ufać to wierzyć, kochać to wierzyć, miłować to wierzyć. Wiara rodzi się ze słuchania i prowadzi do Twojego zmartwychwstania.

„Słowo jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. A jest to słowo wiary, którą głosimy. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg wskrzesił Go z martwych, osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami do zbawienia.” (Rz 10, 8b-10)

Kategorie:Bóg
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: