Strona główna > Dobry Pasterz, powołanie > O Panie Tyś moim pasterzem!

O Panie Tyś moim pasterzem!

art_2011_03_003„Dobry pasterz daje życie swoje za owce.”

Niedziela Dobrego Pasterza nawiązuje do posługi jaką pełnią kapłani w swoich parafiach, w swoich placówkach. Są duszpasterzami a więc pasterzami dusz. Ich zadaniem jest przyprowadzić ludzi pod krzyż Chrystusa, który to Chrystus stał się sam pierwszy Dobrym Pasterzem. Co oznacza to owe oddanie życia za swoje owce? Otóż jest to poświęcenie, oddanie siebie dla dobra innych. Dobry Pasterz staje w obronie swoich owiec, poświęca siebie, jest obroną przed złem, które czyha na każdym kroku na każdego z nas. Jest tym, który w imieniu Chrystusa udziela nam rozgrzeszenia, daje nam w pewien sposób nowe życie. Swoje poświęcenie oddaje codziennie poprzez modlitwę o którą nieustannie prosimy. Są tymi, którzy potrafią pokazać nam Chrystusa takim jakim On naprawdę jest.

„Ktokolwiek w oparciu o tekst Ewangelii głębiej przemyśli postawę duszpasterza i dostrzeże, jak bardzo to zadanie przerasta ludzkie siły, nie będzie swego kapłana krytykował ani obmawiał, lecz uczyni wszystko, na co go stać, by z nim współpracować dla dobra całej parafii.”
~ks. Edward Staniek~

Niedziela Dobrego Pasterza to także czas, kiedy szczególnie modlimy się o liczne powołania do służby w Kościele. Jeżeli chcemy, by było coraz więcej Dobrych Pasterzy, to musimy się o to nieustannie modlić. Nie być milczącymi owieczkami w stadzie współczesności, ale otworzyć się na wołanie Chrystusa i prosić Go o pomoc, prosić go o dobrych pasterzy dusz jak również o osoby sprawujące szczególną rolę w życiu Kościoła.

„Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowani Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.

Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen. „
~MODLITWA BENEDYKTA XVI W INTENCJI POWOŁAŃ~

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: