Strona główna > Trójca Święta > UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

trojcaPrawda o Bogu w Trójcy Jedynym jest podstawą religii chrześcijańskiej. Prawda ta jest tajemnicą wiary, która została objawiona w zaraniu Nowego Przymierza między Bogiem a ludzkością. Odsłania nam ona tajemnicze życie Boże, którego uczestnikami stajemy się przez Chrzest święty. Cały kult Kościoła dąży do uwielbienia Boga w Trójcy Jedynego. Odrębne święto zostało wprowadzone w IX wieku, a w wieku XIV rozciągnięte na cały Kościół. We Mszy świętej wielbimy niezgłębioną tajemnicę i dziękujemy za miłosierdzie okazane nam w dziele Odkupienia. (Mszał Rzymski- wprowadzenie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej)

Dzisiejsza Liturgia Słowa mówi o tym, że Pan jest Bogiem, jesteśmy dziećmi Boga a co za tym idzie  jesteśmy współdziedzicami Chrystusa a także że wszyscy ci, których prowadzi Duch Święty są synami Bożymi. Ewangelię wieńczą słowa „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.” Krótkie, ale jak treściwe przedstawienie tajemnicy dnia dzisiejszego. Każdego dnia zagłębiajmy się w to misterium jakim jest Trójca Przenajświętsza uświadamiając sobie, co Ona wprowadza w moje życie i kim tak właściwie dla mnie jest.

“Benedicta sit Santa Trinitas atque indivisa unitas: confitebimur ei, quia fecie nobiscum misericordiam suam. Domine Dominus noster, quam admirabile est nomen tuum in universa terra!” (antyfona na wejście)

Reklamy
Kategorie:Trójca Święta
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: