Strona główna > czytanie z dnia, rozważania, życie codzienne > „Głęboka cisza” czyli pokój.

„Głęboka cisza” czyli pokój.

0-008877

Gdy zapadł wieczór owego dnia, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.
Naraz zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź się już napełniała. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On wstał, rozkazał wichrowi i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się». Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.
Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?» Oni zlękli się bardzo i mówili jeden do drugiego: «Kim właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?» Mk 4, 35-41

Ewangelia często przeciwstawia wierze lęk. Człowiek jest pełen strachu, boi się o siebie, o rodzinę. Doświadczenie burzy  czasami wiąże się z pytaniem o sens choroby, cierpienia, nieszczęścia. Zaczyna się szukanie różnych „pocieszaczy”.

WIARA pozwala doświadczyć pokoju podczas burzy, kiedy wydaje się że wszystko się wali. To ogromny dar. Zachowanie wiary w sercu. Bóg jest Panem mojego życia. On pozwolił na tę sytuację i On poprowadzi. Trwanie w tym co jest, a w sercu „głęboka cisza” czyli pokój.

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: