Strona główna > baza modlitw, Maryja, Uncategorized > Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Maryja, bezgrzeszna Matka Boga jako pierwsza z ludzi została odkupiona przez Swojego Syna. Została odkupiona poprzez zachowanie od grzechu, my natomiast zostaliśmy odkupieni poprzez wyzwolenie z grzechu.

Nie była jednak wolną od pokus. Tak jak my musiała dokonywać wyborów. Nie miała jednak skłonności do grzechu.

Bóg dał Jej też doświadczyć konsekwencji grzechu pierworodnego – cierpienia. Św. Jan w Apokalipsie mówi, że szatan nie ma nad Nią żadnej władzy. Jako nowa Ewa jest wolna od grzechu i zniszczenia śmierci. Jest „arcydziełem stworzenia”, obrazem wielkości dzieła Stwórcy.

Pełna łaski, święta od chwili poczęcia. Święta za sprawą Tego, którego porodziła, żyjąca w pełnym zjednoczeniu z Bogiem.

Akt oddania się Niepokalanej
” O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich, kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność Swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.
Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego, bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: „Ona zetrze głowę twoją”, jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie”, abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego; albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza.
Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim.”
 św. Maksymilian Maria Kolbe

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: