Strona główna > Duch Św. > Złapać Ducha Świętego

Złapać Ducha Świętego

1244751263_296389

Nie raz czujemy się do niczego. Modlimy się- modlitwa się nie klei. chcemy być świeci-wyglądamy na prosiaków. Mamy pragnienie Boga- nic z tego nie wychodzi.

Często właśnie wtedy, gdy nic nam nie wychodzi, raptem coś się udaje, ktoś dzięki nam zmienia się na lepsze. Działa przez nas Duch Święty. Najczęściej wtedy, kiedy nie możemy już opierać się na sobie.

Pamiętam, kiedy pracowałem na wsi, pewnego wieczoru byłem w okropnym nastroju i przyszedł człowiek, który chciał się powiesić. W dodatku był bardzo wygadany i agresywny. W dyskusji wyszedłem strasznie mizernie. Mówiłem trzy po trzy. Nic mi się nie kleiło. Gdy wyszedł pomyślałem: „Boże kochany, jakim jestem złym księdzem! Taką okazję zmarnowałem! Zniszczyłem człowieka! Nie powiedzialem mu nic mądrego.” Tymczasem po kilku dniach otrzymałem list: „Dziękuję. Tyle spokoju znalazłem w rozmowie z księdzem”. Co się stało? Działał Duch Święty.

Każdy może się przyłapać na tym, że właśnie wtedy, kiedy nic mu nie wychodzi- czyni coś dobrego. Złapał Ducha Świętego na gorącym uczynku.

/ks. Jan Twardowski/

 

 

Reklamy
Kategorie:Duch Św.
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: