XXII Niedziela Zwykła

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie,
bo jestem cichy i pokorny sercem. ”(Mt 11,29ab)

dr3czb

Weźcie, uczcie się. Owe polecenia daje nam Pan Jezus w jutrzejszej Liturgii Słowa. Nie od kogo innego mamy się uczyć się od samego Boga, który jest:

  • cichy- a to nie znaczy, że nic nie mówi, że jego życie jest milczeniem. Owszem, wiele w jego trwaniu przy Ojcu było milczenia, nawet napisane jest, że szedł na zabicie jak owca nie ma, jako milczący Baranek. Jednak bycie cichym, nie oznacza milczenia. Oznacza trwanie w cichości serca, ku Bożym sprawom. Tak jak Maryja, która „(…) zachowywała wszystkie te sprawy w swoim sercu”

  • pokorny- tak często się mówi, ze komuś brak pokory, ze się wywyższa. Bycie pokornym to uniżenie ale nie zgnębienie czy trwanie w ucisku. Uniżenie, które pięknie jest ujęte w hymnie Magnificat „[Pan] strącił władców z tronu a wywyższył pokornych”. Pokorny czyli ufający. Trwający w wielkiej łasce, którą daje Pan Bóg. Pokora to także przyznanie się do własnych słabości „Domine, non sum dignus, ut intres sub tectum meum: sed tanto dic verbo, et sanabitur anima mea”

Pozbyć się pychy i uniżyć się przed Panem Niebieskim możemy szczególnie podczas Mszy Świętej. Cisza, którą tak trudno odnaleźć a tak łatwo zgubić. To ona kształtuje Twoje wnętrze. Przypatrz się nieskończonemu Majestatowi chwały Jezusa, który uniżył się na krzyżu i został na nim wywyższony. O ileż owa tajemnica Ciała i Krwi naszego Pana jest czymś wielkim, pięknym i nieskończonym o tyleż śmierć każdego grzesznika jest wołaniem o ulitowanie się nad nim. Jeszcze nie jest za późno aby wziąć na siebie jarzmo i nieść krzyż każdego dnia, z coraz większym trudem.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: