Strona główna > Uncategorized > Wszędzie dobrze, ale w domu…

Wszędzie dobrze, ale w domu…

wp-1472660316362.jpg

Mieliście kiedyś tak, że długo nie byliście w domu i wracacie do niego, w końcu!, zmęczeni i stęsknieni? Na przykład teraz: kończą się wakacje (przynajmniej dla niektórych :)), ludzie po urlopach wracają do domów, które przez ten czas nieobecności właścicieli stały puste. Nic się tam nie działo, w pokojach i na korytarzach rozpanoszyła się cisza. Ale i tak wracamy tam z radością, nawet jeśli trzeba będzie przez pierwsze dwa dni ścierać ze wszystkiego kurze.

Tak się dzieje, ponieważ wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Znam to z autopsji: ostatni rok mieszkałam poza domem. Ktoś by powiedział, że 40 kilometrów to nie jest dużo i zawsze można wsiąść do pociągu. Ale kiedy się studiuje i pracuje, zależność od publicznych środków transportu jest przekleństwem. Nie można w każdej chwili pojechać i spotkać się w końcu z ukochanymi rodzicami, zjeść z nimi obiad albo zwyczajnie porozmawiać twarzą w twarz, a nie przez telefon. Czasem nawet posiadanie samochodu nie pomaga. Niestety.

A teraz wyobraźcie sobie, że nie macie możliwości pojechać do domu przez miesiąc. Albo dwa. Byłoby ciężko, prawda? A co jeśli powiem, że niektórzy w domu nie bywają nawet lata? I tęsknią, ale nie chcą się do tego przyznać?

Domem, w którym rzadko bywamy, jest kościół. Nam też się to zdarza: bo wakacje, bo urlop, bo zmęczona, bo za gorąco, albo za zimno. Tęsknimy za Tatą, za Mamą, za naszym Bratem, ale nie chcemy wrócić do domu. Zadajmy sobie pytanie: dlaczego? Dlaczego nie chcemy wracać do domu, w którym przecież jest nam tak bardzo dobrze? Co nas zatrzymuje?

Dziś jest dzień, w którym wracamy do naszych domów po urlopie. Wróćmy też do kościoła. Bo przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: