Strona główna > Boże Narodzenie, Uncategorized > Święta inne niż wszystkie – Lekcja 3

Święta inne niż wszystkie – Lekcja 3

Są ludzie, którzy nie są szczęśliwi w Święta.

Każdy z nas chociaż raz w życiu widział człowieka, który Boże Narodzenie uważa za niepotrzebne, nudne i denerwujące, bo trzeba siedzieć z rodziną i słuchać ich paplaniny.

Tacy ludzie są jak niedźwiedzie, które przesypiają zimę. Tylko że oni „przesypiają” radość Świąt, umyka im ona i staje się nieuchwytna. Czasem też nie chcą się „obudzić”, bo mają złe wspomnienia i zwyczajnie łatwiej jest się wyłączyć i w trybie „stand by” przetrwać ten czas, a później wrócić do codzienności.

Wiem, że ci ludzie są smutni. Smutne jest ich życie pozbawione radości przeżywania jednego z piękniejszych chwil w roku. Nie każdemu to przeszkadza – wiadomo, nie każdy musi kochać Święta. Do niczego zmusić nie można. Ale co z ludźmi, którzy kiedyś w Święta zmieniali się w dzieci i nie mogli się doczekać wieczerzy albo rozpakowywania prezentów i wyprawy przez śniegi (teraz to już chyba tylko widzianych w wyobraźni) na pasterkę. Czy można zrobić dla nich coś, aby ujrzeli Święta takimi, jakimi były dla nich w przeszłości? Aby znów odczuli tę rodzinną atmosferę, miłość, przyjaźń, zadowolenie i RADOŚĆ?

Jeśli macie znajomego, który te Święta będzie spędzał samotnie, ponieważ nie ma już rodziny, albo ta wyjechała za chlebem i szybko nie wróci – zaproście go do przeżywania tego czasu z Wami.

Jeśli wiecie, że sąsiadka z dołu będzie znów czekała na swoje dorosłe dzieci, a one, jak co roku, nie przyjadą na Wigilię, zaproście ją do siebie i pokażcie, że warto było lepić te pierogi i uszka.

Jeśli znacie człowieka, dla którego te Święta miałyby być nie radością, a powodem do smutku, to dajcie mu prezent w formie Waszego czasu albo uśmiechu. Zaproszenia, albo propozycji. Nie chodzi tu o litość. Chodzi o dawanie radości.

Kolejna reklama, które natchnęła mnie do napisania tych lekcji, pochodzi z 2013 roku. Jest mi bliska chociażby dlatego, że jednym z głównych bohaterów jest… zając 🙂

Pamiętajmy w te Święta, że jesteśmy jedną wielką rodziną, i są w naszym otoczeniu osoby, dla których najpiękniejszym prezentem, którego nigdy nie zapomną, byłby czas spędzony z ludźmi, którym na nich zależy.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: